Letní ŠMF 2017

Letní Škola Matematiky a Fyziky (LŠMF) je setkáním mladých lidí jako jsi ty, kteří se chtějí dozvědět něco nového z matematiky, fyziky nebo informatiky.

LŠMF je v podstatě dvoutýdenní soustředění, v jehož průběhu objevíš mnoho zajímavého z matematiky, fyziky či informatiky a zažiješ spoustu překvapení, výlety malebnou krajinou, setkání s novými přáteli, týmovou spolupráci, ale také uvolnění a odpočinek.

Akci pořádáme my, studenti MFF, pod patronací Asociace pro mládež, vědu a techniku, neboli AMAVET, a za přispění Oddělení pro vnější vztahy a propagaci MFF UK. Určena je pro všechny středoškoláky od 15 let.


Náplň LŠMF

Část programu LŠMF tvoří přednášky na odborná témata z matematiky, fyziky a informatiky. Témata přednášek vybíráme co nejzajímavější (Chřipkový model, 1+1 = ?, Najdete na stromech kružnice?, Pohyby nebeských těles, Zvolte si operátor, …). Co se bude přednášet, můžeš ovlivnit tím, že nám do přihlášky napíšeš, která témata zajímají právě Tebe. Přednášek se koná vždy několik najednou, některé jsou pro úplné začátečníky, některé pro zkušenější.

Ale LŠMF není pouze o exaktních vědách. Je to výzva plná aktivit, her, diskuzí, tvoření, běhání, odpočinku, soupeření, zpívání a přemýšlení. V jejím průběhu poznáš mnoho nových kamarádů. Společně prožijeme dobrodružství, která se budou odehrávat v pohybu i v klidu a které procvičí Tvé tělo i Tvou mysl.


Co za to?

Cena, do níž počítáme ubytování, stravování a veškerý program, bude 3 141,-Kč. Doprava na místo konání a pojištění nejsou zahrnuty v ceně. Některé školy na naši akci svým žákům přispívají - ověř si to u svého učitele matematiky nebo fyziky. Pochopitelně dodáváme oficiální potvrzení o zaplacení (na požádání).

Přejeme ti mnoho úspěchů (nejen ve škole) a těšíme se na shledanou na Letní ŠMF!


 

Minihra Máš rád čísla? Pracuješ rád hlavou? Nevadí ti špína? Usneš kdekoliv? Máš silný a nezdolný charakter? Nebojíš se trochu si zasportovat? Máš neomylnou mušku? Je tvůj taneční styl ladný a elegantní? Jsi rád středem pozornosti? Věříš na lásku na první pohled? Cestuješ rád nalehko? Víš, že alkohol za volant nepatří? Nudíš se občas při čekání na autobus? Máš rád pestrý a bohatý jídelníček? Nebo jsi spíše vegetarián? Připadáš si na vrcholu evolučního řetězce? Víš že jsou věci, o kterých se nežertuje? Čeho se v životě nejvíc bojíš? Dokážeš v sobě vzbudit zápal pro věc? Věříš v křemíkové nebe? Orientuješ se na síti? Jsi fanouškem Applu? A co na to Charlie a jeho andílci? Sympatizuješ s ochránci zvířat? Upíři nebo zombíci? Nebo nějaká jiná strašidla?